2019 m. vasario 3 d., sekmadienis

Tik truputį apie filtravimą VE7CC DX klasteryje




Neseniai vienas radijo mėgėjas manęs klausė: Vyteni, CQWW160, kondicijos visai prastos, amerikonų negirdžiu ir negirdėsiu, jei ir išgirsiu, neturiu potencijos jiems padaryti (jis dirbo LP), o amerikonų spotai užtvindė visą mano Band Map'ą. Kaip padaryti, kad jų nebūtų? Naudoju VE7CC klasterį.

Atrodo paprastas klausimas. Bet ar žinote aiškų atsakymą?

Dalykas tas, kad šiais laikais išpopuliarėję dvi klasterių serverinės programos AR-C v.6 ir VE7CC. Kiekviena turi savo pliusus ir minusus. AR-C v.6 pliusai tai, kad turi labai lankstų spotų filtravimą. Juos galima filtruoti visais įmanomais būdais. Tačiau turi ir minusų. Vienas iš jų - standartiškai jame eina *visi* spotai. Tai reiškia visi viso pasaulio klasterių spotai be jokio filtravimo. Tai labai didelis srautas ir šį srautą beveik privaloma filtruoti. Nėra tai sudėtingas mokslas, bet žinau, kad šiais laikais mokėti nori visi, bet mokytis - labai retas kuris.

Tuo tarpu VE7CC programą naudojantys klasteriai, atvirkščiai, jie jau savyje turi labai neblogą filtravimą: nepraleidžia "dupes", nepraleidžia akivaizdžiai blogų spotų. Tai labai sumažina spotų skaičių ir padaro šiuos klasterius populiaresniais tarp eilinių vartotojų. Tačiau filtravimas šiuose klasteriuose nėra toks paprastas kaip AR-C. Jis yra, be abejo, bet...

Taigi, grįžkime prie to radijo mėgėjo. Ką aš jam galėjau parekomenduoti. Parekomendavau Telnet komandinėje eilutėje įrašyti

SET/FILTER DXCTY/REJECT K,VE

arba atitinkamai

SET/FILTER DXCTY/PASS K,VE

Nesunku nuspėti, kad šis bus atvirkštinis pirmajam ir praleistų tik K,VE spotus.
Kai daugiau nereiks šio ar kito filtro taikyti, jų panaikinimas

SET/NOFILTER

Šias komandas vertėtų įsirašyti į Telnet lango programuojamus klavišus.
Pažymėtina, kad vietoj K, VE pagal poreikį galima įrašyti bet kurios kitos šalies prefiksą ir j7 skiačius net nėra ribotas, tačiau jis turi būti oficialus wl_cty.dat failo prefiksas. Taigi, jei nenorite Vokietijos spotų, nerašykite ...DF, bet rašykite ...DL Kai kurių šalių prefiksai savaime suprantami (EA, EA8, LZ), o kai kurių ne taip lengvai nuspėjami (European Russia? ar tos pačios Vokietijos?) Failą reiktų atsidaryti Notepad programa, jo turinys atrodo maždaug taip:





Yra ir kitas VE7CC filtras, kurį verta turėti po ranka:

SET/FILTER DOC/REJECT K,VE

Šis filtras atmes spotus "gimusius" K ir VE. t.y. nematysite beveik visų Š. Amerikos skimerių (ir ne vien skimerių) spotų. Tikiuosi supratote skirtumą nuo aukščiau aprašyto filtro.

SET/FILTER DOC/PASS K,VE

Nesunku nuspėti, kad ir šis filtras yra atvirkštinis ankstesniajam ir praleis tik Š. Amerikos spotus.
Filtruose mažosios-didžiosios raidės nesvarbu, tačiau reikia nepadaryti klaidos. Taip pat tarp K ir VE yra tik kablelis, be tarpo. Kaip ir ankstesniuose filtruose, galite įsirašyti kitų šalių prefiksus pagal wl_cty.dat failą.
Jums dar tikrai prireiks filtro

SET/SKIMMER
ir
SET/NOSKIMMER

Nesunku suprasti, kad jie įjungia ir išjungia Skimerių spotus pvz SSB kontestams.
Galima eiti dar toliau. Standartiškai N1MM "komplektuojamas" daugybe klasterių. Gal šimtas, o gal ir daugiau iš kurių dalis neveikia, dalis nedirba su skimerių tinklu, dalis dirba tik su savo vienu skimeriu ir t.t. tokiame sąraše rasti norimą klasterį tikrai nėra smagu. Ką aš padariau. Tiesiog išmėčiau iš sąrašo prastai dirbančius ar mano poreikių neatitinkančius klasterius, o likusiųjų pavadinimus papildžiau komentaru, kuris leistų suprasti kokia programa jame dirba, ar dirba su skimerių tinklu:




Ir manau, kad dar keletu klasterių šį sąrašą galima būtų sutrumpinti. Tolesnis, gal paskutinis žingsnis būtų susirašyti į Telnet lango funkcinių klavišų reikšmes aukščiau minėtus ar kitus dažniau vartojamus filtrus ir būtinai tą Telnet funkcinių klavišų failą išsisaugoti File -> Export prasmingu pavadinimu pvz. VE7CC.txt Jis padės jums neprarasti išsisaugotų filtrų jei kada nuspręsite ar būsite priversti pereiti prie AR-C tipo klasterių kur komandos nors dažnai ir panašios, bet iš esmės skirtingos.